Platba platobnou kartou s 3D Secure

Platba platobnou kartou s 3D Secure

Európske nariadenia sa menia tak, aby boli platby kartami na internete ešte bezpečnejšie. Čo presne sa mení? Možno sa vám zobrazí výzva na overenie platby prostredníctvom technológie 3D secure. Jej názov sa bude líšiť podľa typu karty, ktorou platíte, napr. Visa Secure, Mastercard Identity Check alebo American Express SafeKey.

Banky v súčasnosti zavádzajú tento proces a my sme podnikli kroky, aby sme sa zmenám prispôsobili.

Aké sú výhody 3D Secure?

Technológia 3D Secure chráni informácie o vašej platobnej karte pred podvodmi ešte efektívnejšie. Dvojnásobným potvrdením totožnosti overíte, že kartu používate skutočne vy, a nie niekto iný. Ak vám niekto ukradne telefón, počítač alebo platobnú kartu, nebude ich môcť použiť na online platbu. Na potvrdenie platby by zlodej potreboval dodatočný token zabezpečenia, napr. PIN kód alebo odtlačok prsta. Podrobnejšie informácie nájdete na webovej stránke Európskej centrálnej banky.

Čo presne táto zmena znamená pre vás?

Ak je vaším preferovaným spôsobom platby platobná karta, odporúčame vám nastaviť si dvojfaktorové overenie (3D Secure). Väčšina bánk zvyčajne poskytuje možnosť registrácie karty online. Pozrite sa na web svojej banky, aké možnosti ponúka. Ak ste kartu nezaregistrovali a platba neprebehla úspešne, môžete zmeniť spôsob platby alebo platbu dokončiť pomocou inej karty.

Ak už overenie prostredníctvom 3D Secure máte nastavené alebo ste túto funkciu už niekedy použili, nemusíte sa registrovať znova. Je však možné, že vaša banka celý proces zmenila, aby zlepšila vašu skúsenosť s platbami. Niektoré banky napríklad vytvorili novú mobilnú aplikáciu špeciálne na tento účel. Ďalšie informácie vám poskytne vaša banka.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Kontaktujte nás priamo
Zavolajte nám
0233331697
Neuplatňujú sa vyššie náklady ako základné tarify
K dispozícii po – pi (9:00 – 18:00)
Pošlite nám správuPošlite nám správu pomocou kontaktného formulára. Odpovieme vám do jedného až dvoch dní.
Poslať správu