Naše opatrenia na ochranu účtu

Naše opatrenia na ochranu účtu

Prečo som požiadaný o overenie môjho účtu pomocou kódu alebo o opätovné prihlásenie?

Vieme, že bezpečnosť a ochrana sú pre našich zákazníkov dôležité. Preto neustále zlepšujeme naše bezpečnostné opatrenia. Naša webová lokalita je vybavená ochrannými mechanizmami, ktoré zabezpečujú, že všetky údaje, ktoré poskytnete, sú v bezpečí a nepovolané osoby k nim nemajú prístup. Monitorujeme aktivitu na účte, či nedochádza k podozrivému správaniu, a ak zistíme niečo neobvyklé, upozorníme Vás.

Čo to znamená, že môj e-mail/heslo je na zozname zverejnených prípadov porušenia ochrany údajov?

Ak sme Vás upozornili, že vaše registračné alebo prihlasovacie údaje sú na zozname verejných prípadov porušenia ochrany údajov, znamená to, že Vami zadaný e-mail/heslo unikli na webové stránky mimo spoločnosti Zalando. V takom prípade vám dôrazne odporúčame, aby ste si z preventívnych dôvodov zmenili heslo na všetkých webových stránkach, kde používate rovnaký súbor používateľského mena a hesla.

Ako môžem lepšie chrániť svoje konto?

Najjednoduchším spôsobom ochrany vášho účtu je výber silného hesla. Tu je niekoľko odporúčaní:

- Heslo by malo byť dlhé. Používanie dlhých hesiel je pre silu hesla rozhodujúce. Prelomenie 8-znakového hesla trvá od niekoľkých minút do niekoľkých týždňov, zatiaľ čo prelomenie 16-znakového hesla trvá minimálne 34 000 rokov.
- Používajte malé a veľké písmená, číslice a špeciálne znaky. Prelomenie hesla ""howstrong"" by trvalo niekoľko minút, zatiaľ čo prelomenie hesla ""H0wStr0!g"" by útočníkom trvalo niekoľko dní.
- Nepoužívajte heslá opakovane. Opätovné používanie rovnakého hesla pre viacero účtov je nebezpečné, pretože vás robí zraniteľnými voči útokom typu credential stuffing, ktoré preberajú uniknuté poverenia z jednej stránky/služby a používajú ich na iných stránkach/službách. Je to, ako keby ste mali viacero domov a pre všetky používali rovnaký zámok a kľúč.
- Vytvorte si náhodné heslá. V heslách neuvádzajte slová súvisiace s vašimi osobnými údajmi, pretože by to útočníkom poskytlo výhodu.
- Používajte správcu hesiel. Správca hesiel je aplikácia, ktorá vám pomáha vytvárať, ukladať a spravovať jedinečné heslá. Je to najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob, ako to dosiahnuť.

Čo mám robiť, ak na svojom účte vidím neoprávnenú aktivitu?

Ak vidíte náznaky zneužitia vášho účtu, obráťte sa na naše oddelenie starostlivosti o zákazníkov, aby sme mohli účet deaktivovať a zabrániť jeho ďalšiemu zneužívaniu. Naši špecialisti vám poradia, ako ďalej postupovať. "

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Kontaktujte nás priamo
Zavolajte nám
0233331697
Neuplatňujú sa vyššie náklady ako základné tarify
K dispozícii po – pi (9:00 – 18:00)
Pošlite nám správuPošlite nám správu pomocou kontaktného formulára. Odpovieme vám do jedného až dvoch dní.
Poslať správu