Typy šiat

Tento sprievodca poskytuje prehľad najbežnejších strihov šiat a pomôže vám nájsť model, ktorý sa bude dokonale hodiť k vášmu typu postavy. Lounge by Zalando vám ponúka všetky typy šiat od špičkových značiek za výrazne znížené ceny.

Prezrite si Lounge by Zalando

Typy šiat

Áčkové šaty patria medzi najobľúbenejšie typy šiat, pretože lichotia všetkým typom postáv a dajú sa kombinovať s iným oblečením na veľmi veľa spôsobov. Tieto šaty charakteristicky obopínajú vrchnú časť tela a od pása dole sa rozširujú, čím vytvárajú ženskú siluetu, no nepôsobia provokatívne.

Lichotia všetkým typom postáv.

Puzdrové šaty sú nadčasovou módnou klasikou a vždy zárukou pôsobivého vzhľadu. Úzky strih podčiarkuje ženské krivky a ponecháva dostatok priestoru pre kreatívne kombinácie – či už počas pracovného týždňa alebo pri špeciálnych príležitostiach.

Lichotia postavám v tvare písmena H a X.

Zavinovacie šaty sú pôsobivým všestranným kúskom. Pod splývavou látkou môžete skryť drobné nedostatky, pričom opaskom či mašľou efektívne zvýraznite pás. Sofistikovaný výstrih do V zároveň dotvorí oslňujúci výstrih a zvýrazní vaše ženské prednosti.

Lichotia všetkým typom postáv.

V šatách slip dress sa každá žena môže cítiť pohodlne, ak vie, ako ich správne nosiť. Tento model sa vyznačuje úzkymi ramienkami bez rukávov. Strih je navrhnutý tak, aby sa dal kombinovať s ďalšími topmi, pričom tieto šaty sa hodia do väčšiny šatníkov. V chladnom počasí si cez ne môžete jednoducho prehodiť sveter.

Lichotia postavám v tvare písmena V a X.

Košeľové šaty sú veľmi populárne, pretože ich môžete nosiť pri každej príležitosti. Môžete ich nosiť v biznis štýle alebo v hravých kombináciách. Košeľové šaty vyzerajú skvele aj v zime v kombinácii s čižmami a kardigánom. Gombíky vpredu upútajú pozornosť, takže nepotrebujete žiadne ďalšie šperky. Ženské krivky zvýrazníte, ak šaty skombinujete s opaskom v páse.

Lichotia všetkým typom postáv.

Tričkové šaty sa tešia popularite vďaka rovnému a zdržanlivo štýlovému strihu. Sú vhodnou alternatívou k puzdrovým šatám na každodenné nosenie a efektívne skrývajú problematické partie. Vďaka látkam, ako je hodváb, šifón alebo lyocell, pôsobia tieto šaty ľahko a vzdušne a v širších strihoch poskytujú maximálnu voľnosť pohybu.

Lichotia postavám v tvare písmena A a X.