Typy dámskych postáv

Chcete sa dozvedieť viac o type svojej postavy? Vďaka nášmu sprievodcovi typmi postáv presne zistíte, aký typ postavy máte. Nájdete v ňom aj pár užitočných tipov, ako zvýrazniť svoje prednosti a skryť problematické partie.

Typy dámskych postáv

Postava typu A sa vyznačuje užšou hornou časťou tela v porovnaní s bokmi. Pás je väčšinou štíhly a výrazný. Nohy a zadok bývajú výraznými prvkami postavy a prevládajú zreteľné ženské krivky.

Oblečenie, ktoré bude lichotiť vašej postave:
Nohavice: bootcut, rovný strih (regulat fit) a zvonové nohavice
Šaty: áčkové šaty, košeľové šaty, tričkové šaty

Voľte odevy, ktoré zvýraznia hornú časť vášho tela. Vhodnou voľbou sú krátko strihané saká a voľné topy, ako aj široké šaty, ktoré v prípade potreby zjemnia širšie boky.

Ak máte postavu typu X, boky a ramená máte súmerné a máte výrazný štíhly pás. Hlavnými rysmi tejto postavy sú výrazný hrudník a stehná, ktoré jej dodávajú silný a atletický vzhľad.

Oblečenie, ktoré bude lichotiť vašej postave:
Nohavice: bootcut, úzky strih (skinny), rovný strih (regular fit) a zvonové nohavice
Šaty: áčkové šaty, puzdrové šaty, zavinovacie šaty, šaty slip dress (ľahké šaty na ramienka), tričkové šaty a košeľové šaty

Voľte odevy, ktoré vám zvýraznia úzky pás. Okrem šiat sú vhodné aj nohavice s vysokým pásom a priliehavé topy. Ak chcete odpútať pozornosť od stehien, nič nepokazíte tričkovými alebo puzdrovými šatami vyrobenými zo splývavých materiálov.

Pri postavách typu H sú ramená a boky približne rovnako široké. Pás je pomerne rovný a žiadna časť postavy nie je výrazná. Ruky a nohy sú väčšinou dlhé a štíhle a stavba tela väčšinou pôsobí športovým dojmom.

Oblečenie, ktoré bude lichotiť vašej postave:
Nohavice: bootcut, rovný strih (regular fit), úzke džínsy (skinny), zvonové nohavice, nohavice so zúženou spodnou časťou a chino nohavice
Šaty: áčkové šaty, puzdrové šaty, košeľové šaty a zavinovacie šaty

Snažte sa vyberať si odevy, ktoré vašej postave dodajú krivky. Môžu to byť napríklad priliehavé šaty, topy s vodopádovým výstrihom a nohavice s vysokým pásom.

Postavy v tvare písmena V majú väčšinou široké ramená s výraznou oblasťou okolo krku. Pás a boky sú menej výrazné, ruky a nohy sú štíhle s atletickým vzhľadom.

Oblečenie, ktoré bude lichotiť vašej postave:
Nohavice: bootcut a zvonové nohavice, úzke džínsy (skinny), nohavice so zúženou spodnou časťou a chino nohavice
Šaty: áčkové šaty, zavinovacie šaty, košeľové šaty a šaty slip dress (ľahké šaty na ramienka)

Voľte odevy, ktoré vám zvýraznia boky a štíhle nohy. Topy rovného strihu s hlbším výstrihom vám krásne zvýraznia dekolt.