Typy spodnej bielizne

Tento prehľad poskytuje informácie o najbežnejších typoch spodnej bielizne, aké kúsky by ste si mali zadovážiť na rôzne príležitosti a na čo by ste sa mali pri výbere spodnej bielizne sústrediť.
Informácie o tom, ako určiť správnu veľkosť podprsenky, nájdete v našej tabuľke dámskych veľkostí v sekcii „Spodná bielizeň – podprsenky“.

Prezrite si Lounge by Zalando

Typy spodnej bielizne

Súpravy klasickej spodnej bielizne sú vhodné na každodenné nosenie. Pod úzke tričko zvoľte tričkovú podprsenku bez čipky a iných dekorácií, aby cez tričko nepresvitala. Ak chcete pridať objem, siahnite po klasických podprsenkách s push-up efektom.

Body môžete nosiť v zime pod svetrom ako ďalšiu vrstvu alebo v lete so širokými nohavicami a sukňami ako celotelový top. Vďaka zapínaniu v spodnej časti zostanú na svojom mieste pri akomkoľvek pohybe a sú veľmi pohodlné. Pri nákupe si dajte pozor na dĺžku body. Ak je príliš krátke, môže sa zarezávať, a ak je príliš dlhé, môže sa zase krčiť.

Tvarujúca spodná bielizeň je ideálna na špeciálne príležitosti, ktoré vyžadujú spoločenské šaty. Tento typ spodnej bielizne závisí od vrchného odevu. Body sa hodia pod priliehavé šaty, kým tvarujúce nohavičky a pásy možno nosiť pod úzkymi sukňami. Tvarujúce pančuchy pomôžu vytvarovať pozadie a stehná. Pri tomto type bielizne vždy venujte pozornosť kvalite vyhotovenia a švom, ktoré by vás mohli omínať. Tvarujúca spodná bielizeň by mala tvarovať postavu bez toho, aby vás príliš sťahovala. Nezabudnite si ju ešte pred nákupom vyskúšať v sede.

Vysokokvalitná dámska spodná bielizeň ďaleko predchádza bežnú spodnú bielizeň a teší sa podobnému postaveniu ako návrhárske doplnky. Luxusná dámska spodná bielizeň sa vyznačuje ozdobnými prvkami, jemnými látkami a charakteristickým strihom: braletky a korzety sa nenosia len ako spodná bielizeň. Môžu tiež presvitať cez top s hlbokým výstrihom, vďaka čomu dodajú outfitu zvodný nádych. Pri nákupe luxusnej spodnej bielizne stavte na kvalitné vyhotovenie s prvkami, ako sú drahé kamene, koráliky alebo čipka, aby ste sa z nej mohli tešiť aj niekoľko rokov.

Nočná bielizeň je pohodlná bielizeň na spanie. Medzi najobľúbenejšie druhy patria ľahké negližé, pohodlné pyžamá a šortky. Pri nákupe voľte priedušné materiály, ako je napríklad čistá bavlna, a voľný strih, aby vás nikde nič netlačilo.

Na trhu je dostupná široká škála športovej spodnej bielizne, od teplej, funkčnej spodnej bielizne až po podporné športové podprsenky a extra pohodlné oblečenie na jogu. Určite nájdete také, ktoré práve potrebujete. Pri nákupe športovej spodnej bielizne si ju nezabudnite vyskúšať pri pohybe a uistite sa, že spĺňa všetky vaše požiadavky na pohodlie a podporu.