Dámske nohavice

Tento prehľad poskytuje informácie o najobľúbenejších strihoch nohavíc a pomôže vám nájsť ideálne nohavice pre váš typ postavy. Lounge by Zalando vám ponúka všetky typy nohavíc od špičkových značiek za výrazne znížené ceny.

Prezrite si Lounge by Zalando

Dámske nohavice

Tzv. „bootcut“ nohavice sú charakteristické rozšírenou spodnou časťou. Tento strih nielenže umožňuje nosiť čižmy pod nohavicami, ale vyzerá skvele aj s letnými topánkami. V minulosti nosili tento typ nohavíc robotníci cez topánky, čím odpudzovali špinu a vodu. Dnes tento strih lichotí väčšine postáv a dokáže skryť silnejšie lýtka a výraznejšie pozadie.

Lichotia všetkým typom postáv.

Nohavice úzkeho „skinny“ strihu sú už niekoľko rokov základom dámskeho šatníka. Sú navrhnuté tak, aby tesne priliehali k telu, a preto sa vyrábajú z vysoko elastických materiálov a bavlny. Mnohé modely majú vrecká, ktoré lichotia pozadiu a stehnám, vďaka čomu sa perfektne zvýrazňujú ženské krivky. Pôvodne boli určené pre športovcov, ako sú tanečníci alebo korčuliari, ktorí potrebovali čo najvoľnejšie pohybovať nohami.

Lichotí postavám v tvare písmena H, V a X.

Nohavice „regular fit“ majú rovný strih a nemajú žiadne zvláštne detaily. Tento model sa teší obľube vďaka tomu, že ponúka pohodlnú alternatívu ku skinny džínsom a je ideálny pre tých, ktorí nechcú pútať pozornosť na svoje nohy. Nohavice regular fit zvyknú byť veľmi pohodlné a zvyčajne nemajú príliš veľa ozdôb.

Lichotí postavám v tvare písmena H, A a X.

Strih zvonových nohavíc je veľmi podobný strihu bootcut. V oboch prípadoch sa nohavice zužujú po kolená a pod kolenom sa zase rozširujú. Rozšírenie je oveľa výraznejšie ako pri bootcut strihu, čo z týchto nohavíc robí ideálneho spoločníka k čižmám. Hodia sa aj k letným topánkam, ako sú sandále a topánky s klinovým podpätkom, a dokážu vytvoriť krásny bohémsky vzhľad.

Lichotia všetkým typom postáv.

Zúžené nohavice (alebo mrkvové nohavice) majú väčšinou veľmi vysoký pás, široký strih okolo bokov a úzky spodný lem. Názov mrkvové nohavice vychádza zo strihu pripomínajúceho mrkvu. Efektívne zvýrazňujú ženskú postavu pomocou šikovného zvýrazneniu pásu. Mali by sa nosiť s tesne priliehajúcimi topmi alebo košeľami zastrčenými v nohaviciach. Keď ich dobre skombinujete, opticky vám rozšíria boky, vďaka čomu sú vhodné pre ženy s menej výraznými krivkami.

Lichotí postavám v tvare písmena H a V.

Chino nohavice sú ľahké letné nohavice zvyčajne vyrobené z bavlny. Majú pohodlný strih, ktorý je širší v hornej časti a úzky v spodnej časti, a dobre sa kombinujú s takmer všetkými typmi obuvi. Vyzerajú skvele s klasickými tričkami alebo košeľami s dlhým rukávom a dajú sa nosiť celoročne. Cez deň sa skvele dopĺňajú s teniskami a večer ich môžete skombinovať s topánkami na vysokom podpätku.

Lichotí postavám v tvare písmena H a V.